Пошук

Погода в Полтаві

Головна Соціально – правовий захист

Соціально – правовий захист

МОЗ України: лікарняний можна оформити дистанційно

22.09.2024-3

Міністерство охорони здоров’я України нагадує, що при симптомах COVID-19, грипу або ГРВІ, не обов’язково особисто йти до лікаря, а лікарняний можна оформити дистанційно. 

На період дії воєнного стану тимчасову непрацездатність на 5 календарних днів можна дистанційно оформити 

Для цього потрібно:

  • звернутися до лікаря за допомогою засобів телефонного зв’язку, інтернет-телефонії або засобів телемедичного зв’язку;
  • лікар на підставі звернення та опитування пацієнта відкриє медичний висновок про тимчасову непрацездатність на період 5 календарних днів.

За потреби лікар під час онлайн-консультації випише електронний рецепт. Це можливо навіть якщо пацієнт звертається до лікаря дистанційно вперше (виняток – пацієнти, які проходять замісну підтримувальну терапію). 

Якщо ж дію медвисновку про тимчасову непрацездатність потрібно продовжити на період понад 5 календарних днів, пацієнт обовʼязково має з’явитися на особистий прийом.

Залишайтеся вдома і одужуйте! 

 

Офіційне джерело: https://pon.org.ua/novyny/11398-moz-ukrainy-likarnianyi-mozhna-oformyty-dystanciino.html

 

 

Українці можуть докупити страховий стаж для збільшення пенсії

28.05.2024-1

Українці можуть «купити» страховий стаж для отримання вищої пенсії у майбутньому, інформує «Урядовий портал».

Хто може купити стаж

Докупити стаж можуть застраховані й незастраховані люди, старші 16 років, котрі належать до однієї із цих категорій:

        • працевлаштовані за кордоном, проте хочуть отримувати пенсію в Україні;
        • передпенсійного віку, яким не вистачає стажу для отримання пенсій;
        • з низьким рівнем офіційного доходу, які хочуть збільшити розмір пенсії у майбутньому.

Робити внески можна як за себе, так і за іншу людину, якщо вона не є пенсіонером. 

Детальніше...

 

Компенсаційні виплати роботодавцям: зміни з квітня 2024 року

Відповідно до Закону «Про Державний бюджет України на 2024 рік», з 1 квітня 2024 року мінімальна заробітна плата в Україні підвищилася до 8 тисяч гривень.

У зв’язку з цим зміниться розмір деяких виплат, що стосуються сфери зайнятості, розмір яких узгоджений з мінімальною зарплатою. Зокрема, зміниться розмір компенсаційних виплат роботодавцям.

За працевлаштування людей з інвалідністю, учасників бойових дій, тих кому до настання права на пенсію за віком залишилося не більше 5 років та громадян, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 1 місяць, розмір компенсації становитиме 8 тисяч гривен.

За працевлаштування молоді з-поміж зареєстрованих безробітних (віком до 25 років – в яких страховий стаж менше ніж 12 місяців; віком до 35 років – на перше робоче місце; звільнених зі строкової військової / альтернативної служби – на перше робоче місце) збільшиться до 4 тисячі грн (не більше 50% мінімальної заробітної плати). 

 

Детальніше...

 

Пенсії і доплати-2024: що зміниться з 1 квітня

    У квітні вдруге за 2024 рік зростуть пенсії українців, які старше 65 років і мають повний стаж, проведуть перерахунок пенсій для працюючих пенсіонерів, а також певні категорії пенсіонерів можуть отримати доплати від ООН.

    Кому підвищать пенсію з 1 квітня

    З 1 квітня 2024 року підвищаться пенсії громадян старше 65 років, які мають повний стаж. Розмір пенсійної виплати вказаної категорії осіб, має складати щонайменше 40% від мінімальної зарплати.

    Розмір мінімально зарплати з 1 квітня збільшиться з 7100 грн до 8000 грн. Таким чином, у квітні така пенсія підвищиться з 2840 грн до 3200 грн.

 

Детальніше...

 

Уряд погодив зміни до порядку виплат дітям-сиротам, які є випускниками шкіл

pacan     Кабінет Міністрів України погодив законопроєкт «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» щодо виплати одноразової допомоги здобувачам освіти з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа».

    Чинна редакція Закону встановлює, що випускники закладів освіти, які є сиротами або позбавленими батьківського піклування, забезпечуються коштом закладу освіти або відповідної установи одягом і взуттям, а також одноразовою грошовою допомогою.

 

 

 

 

Детальніше...

 
Більше статтей...