Пошук

Погода в Полтаві

Головна Соціально – правовий захист Легалізація організацій профспілок: правові аспекти

Легалізація організацій профспілок: правові аспекти


   До заяви додають статут (положення), протокол з’їзду, конференції, установчих або загальних зборів членів профспілки з рішенням про його затвердження, відомості про виборні органи, наявність організацій профспілки у відповідних адміністративно-територіальних одиницях, про засновників об’єднань.
   Разом з тим, Законом передбачено, що первинні профспілкові організації можуть діяти на підставі статуту всеукраїнської профспілки чи профспілки іншого статусу. У цьому випадку легалізуючому органу за місцем знаходження профспілкової організації надсилається повідомлення про належність до певної профспілки із посиланням на свідоцтво про легалізацію цієї профспілки.
   На підставі повідомлення профспілкові організації включаються до реєстру об'єднань громадян.
   За інформацією, яка надходить від територіальних організацій Профспілки, реєстраційні служби Мін’юсту на місцях під час проходження процедури повідомної легалізації вимагають від первинних профспілкових організацій подання додаткових документів, не передбачених Законом, зокрема, копію статуту профспілки, завірену нотаріально; копію свідоцтва про легалізацію профспілки тощо.
   Державна реєстраційна служба України на запит Федерації профспілок України надало роз’яснення від 01.07.2013р. № 1595/19-13-8, в якому повідомляється, що при проходженні процедури легалізації первинні профспілкові організації, які діють на підставі статуту всеукраїнської профспілки або профспілки іншого статусу, надсилають легалізуючому органу лише повідомлення.      Подання інших документів Законом не передбачено.

    Відповідні роз’яснення направлені начальникам реєстраційних служб Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі для врахування у подальшій роботі та нагадування про неухильне дотримання норм чинного законодавства під час прийняття рішень реєструючими органами.

Завантажити документ
 


                                                                   Юридичний відділ ЦК Профспілки