Пошук

Погода в Полтаві

Головна Питання – відповідь Про визначення базового місяця для проведення індексації зарплати педпрацівникам.

Про визначення базового місяця для проведення індексації зарплати педпрацівникам.

   Відповідно до п.2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003р.№1078, індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру, зокрема оплата праці, яка включає оплату праці за виконану роботу згідно з тарифними ставками (окладами) і відрядними розцінками, доплати, надбавки, премії, гарантійні та компенсаційні виплати, передбачені законодавством.
   Пунктом 5 Порядку передбачено, що місяць, в якому відбулося підвищення грошових доходів населення за рахунок його постійних складових, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення. При цьому сума підвищення грошових доходів має перевищувати суму індексації, яка б мала бути нарахована за відповідний місяць.
   Отже, місяць підвищення доходу відповідно до п.5 Порядку вважається базовим у разі зростання виплат, визначених у пункті 2 цього Порядку, які не мають разового характеру.
   Враховуючи зазначене, якщо відбулося підвищення грошових доходів працівника на постійній основі, то місяць, у якому мало місце таке збільшення, можна вважати базовим для проведення індексації.