Погода в Полтаві

Особливості нового Положення про атестацію педагогічних працівників

     Понад два роки освітяни з нетерпінням очікували на ухвалення Положення про атестацію педагогічних працівників. Документ є чинним з вересня 2023 року та допомагає захистити права педагогічних працівників під час проходження атестації, зокрема за результатами успішної сертифікації.

    З метою ознайомлення та завчасної підготовки до атестації в новому 2023-2024 навчальному році працівниками обласного комітету проведений семінар для голів територіальних та первинних організацій Профспілки.

  В заході взяли участь: Мусієнко Валентина Михайлівна - начальник відділу управління персоналом, планування та документообігу управління фінансування та кадрового забезпечення в галузі освіти Департаменту освіти і науки Полтавської ВА, начальники відділів освіти Пирятинської міської та Чутівської селищної ради.

   Учасники навчання мали змогу опанувати загальні положення про організацію атестації педагогів. Ознайомились з новими нормами оформлення атестаційних документів, присвоєння педагогічних звань та категорій. Отримали відповіді на запитання, які стосувалися створення атестаційних комісій, їх складу та повноважень, порядку проведення атестації, дат та строків оформлення результатів, оскарження рішень комісій тощо.

     Одна з новацій нового Положення про атестацію педагогів — норма про участь представників профспілкової організації у роботі атестаційних комісій.

   Завідувач відділом з соціально-економічних питань обласного комітету Світлана Михайлик презентувала та детально проаналізувала усі розділи нового «Положення про атестацію педагогічних працівників», а також акцентувала увагу учасників на ризиках у реалізації нового положення атестації.

    Головний фахівець з правових питань Наталія Ковтун ознайомила профактив з результатами впровадження педагогічної інтернатури в закладах освіти.
     Учасники семінару отримали збірки матеріалів та рекомендацій, які висвітлювали обговорені питання.