Дії Профспілки та захист спілчан у сучасних економічно-соціальних умовах.
Висвітлюючи питання голова обкому повідомив, що на Полтавщині створено 14 об’єднаних громад, до їх складу увійшло 108 загальноосвітніх, дошкільних навчальних закладів та навчально-виховних комплексів. Але проведення адміністративно-територіальної реформи без чіткої законодавчої бази викликає труднощі у питаннях співпраці з новоствореними органами управління у громадах, пріоритету збереження та розвитку установ, закладів освіти, їх фінансування, своєчасної та у повному обсязі оплати праці освітян.
В роботі пленуму взяла участь заступник Департаменту освіти і науки з фінансової та кадрової роботи Анна Галушко.
Мережа навчальних закладів та чисельність працівників у них сьогодні залишається стабільною.
Голови райкомів Профспілки з Кременчуцького, Хороьського, Шишацького районів (Анна Чумак, Інна Рябухіна, Олександр Чернобель) доповнили виступ Григорія Шумейка та поділились досвідом роботи в умовах децентралізації.
Головний спеціаліст з правових питань Марина Олефіренко ознайомила членів пленуму з матеріалами методички «Об’єднані територіальні громади і Профспілка», відповіла на запитання.
На завершення роботи було розглянуто ряд внутрішньоспілкових питань та прийнято відповідні постанови для їх координації та виконання.