Пошук

Погода в Полтаві

Звернення до Прем’єра про зміну помісячних розписів освітньої субвенції

pensil   ЦК Профспілки звернувся до Прем’єр-міністра України з приводу нерівномірності помісячного розподілу обсягів освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2019 році та у зв’язку з намірами Мінфіну відійти від практики здійснення наближення та перерозподілу освітньої субвенції, які суперечать нормам Порядку та умов надання освітньої субвенції від 14.01.2015.

  Детальніше

 

Поновлено право працівників освіти на пенсію за вислугу років: рішення Конституційного Суду

sud-konstituc2

    4 червня 2019 року Конституційний Суд України ухвалив Рішення № 2-р/2019 щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень Закону України «Про пенсійне забезпечення».
   Цим рішенням Конституційний Суд України визнав такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення пункту «а» статті 54, статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 5 листопада 1991 року № 1788–ХІІ зі змінами (далі – Закон 1788), внесеними законами України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 2 березня 2015 року № 213–VIII, «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24 грудня 2015 року № 911–VIII.
   Детальніше

 

Профспілки не погодили зміни до законопроекту про соцдіалог

mans-toolkit

   СПО об'єднань профспілок розглянув законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про соціальний діалог в Україні» щодо участі громадськості у соціальному діалозі» (реєстр. № 10191) та не погодив його через намагання послабити позицію профспілок у соціальному діалозі.
  Детальніше

 

Прийнято за основу проект Закону «Про повну загальну середню освіту»

rada-zakon  Законопроектом пропонується прийняти новий Закон України «Про повну загальну середню освіту», де визначаються правові, організаційні та економічні засади функціонування і розвитку системи загальної середньої освіти (преамбула проекту), з одночасним визнанням таким, що втратив чинність, Закону України «Про загальну середню освіту».

 Детальніше

 

Семінар-навчання

news379-8

    22-23 травня на базі Навчально-методичного центру (НМЦ) Федерації профспілкових організацій Чернігівської області відбулися навчання лідерів структурних ланок Полтавської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України.
    Захід розпочався із зустрічі з головою Чернігівської обласної організації Профспілки Тетяною Матвеєвою, яка ознайомила присутніх з особливостями роботи профспілкових організацій Чернігівщини під час децентралізації, поділилася досвідом взаємодії із соціальними партнерами, продемонструвала на прикладах про необхідність укладення колективних договорів на рівні об'єднаних територіальних громад.
   Навчання профактиву були присвячені основному напрямку  роботи – мотивації профспілкового членства. З учасниками семінару працював викладач НМЦ Віталій Копиш.                          
   У вільний від навчання час, профактив ознайомився з видатною історико-архітектурною спадщиною центру Сіверського краю.

news379-9