Погода в Полтаві

Звернення до народних депутатів України.

Народним депутатам  України: Кутовому Т.В., Бублику Ю.В., Кулінічу О.І., Пилипенку В.П., Капліну С.М., Шаповалову Ю.А., ЛелюкуО.В., ГордієнкуС.В., ЖевагоК.В., Головку В.А., Шугалу Р.В.

Шановні народні депутати України!

    Полтавська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України звертається до Вас з приводу забезпечення трудових прав та гарантій працівникам галузі при затвердженні Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік».
    Проектом Держбюджету,  розробленого Кабінетом Міністрів України, не передбачається підвищення розміру посадового окладу працівника 1 тарифного розряду ЄТС з 1 січня 2014 року та  пропонується його розмір на рівні 852 гривні. Підвищення базового посадового окладу ЄТС планується лише з липня 2014 року до розміру 890 гривень, а з 1 жовтня 2014 року – 1011 гривень.
    Не передбачається також збільшення з січня 2014 року мінімальної заробітної плати. Її розмір буде на рівні 1218 гривень. Наступне підвищення мінімальної заробітної плати планується лише з 1 липня 2014 року в розмірі 1250 гривень, з  1 жовтня 1301 гривні.
    Таким чином розрив між мінімальною  заробітною платою та величиною 1 тарифного розряду ЄТС з січня 2014 року  становитиме 366 гривень, з липня 360, з жовтня 290 гривень, що є порушенням вимог статті 6 Закону України «Про оплату праці» та статті 96 Кодексу законів про працю України щодо відповідності  розміру посадового окладу працівника першого  тарифного розряду Єдиної тарифної сітки мінімальної заробітної плати.
    У зв’язку з зазначеним, обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України закликає  народних депутатів від Полтавщини не допустити передбачення в Державному бюджеті України на 2014 рік встановлення базового посадового окладу працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки на рівні  нижчому від мінімальної заробітної плати та забезпечити дотримання трудових прав працівників   освіти.
Високо цінуємо Вашу підтримку й надіємося на подальшу співпрацю.

За дорученням президії,
Голова Полтавської обласної організації
Профспілки працівників освіти і
науки України                                       Г.І.Шумейко