Погода в Полтаві

Мінреінтеграції роз’яснює як підтвердити робочий стаж, якщо трудова залишилася в окупації?

   За відсутності трудової книжки або записів у ній трудовий стаж за період до 2000 року встановлюється на підставі інших документів, nвиданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами, зокрема:
o довідок, виписок із наказів, особових рахунків і відомостей на видачу заробітної плати;
o посвідчень і характеристики;
o письмових трудових договорів та угод з відмітками про їх виконання;
o членських квитків профспілок (підтверджуються періоди роботи лише за той час, за який є відмітки про сплату членських внесків).

   Отримати ці документи можна шляхом звернення до підприємств, установ, організацій, в яких особа працювала. У разі припинення їх діяльності – до правонаступників або архіву, до якого було передано документацію.


   Крім того, за відсутності необхідних документів і неможливості їх одержання у зв’язку з воєнними діями стаж роботи, який дає право на пенсію, може бути встановлений на підставі показань не менше двох свідків. Однак це можливо лише за дотримання певних вимог:

  • підтверджується загальний стаж роботи;
  • свідки мають знати заявника по спільній з ним роботі на одному підприємстві, в установі, організації або в одній системі;
  • такі особи повинні мати документи про своего робота за час, стосовно якого вони підтверджують роботу заявника.

   Звертаємо увагу, що для підтвердження пільгового стажу обов’язково варто звернутися за довідкою до роботодавця або до архівної установи. Якщо ж це неможливо зробити, то до суду.

Офіційне джерело:
https://pon.org.ua/novyny/10156-minreintegracii-roziasnuie-iak-pidtverdyty-robochyi-stazh-iakshcho-trudova-zalyshylasia-v-okupacii.html